ПОЖАЛУЙСТААА ОТДАЮ ВСЕ СВОИ БАЛЫ, УМОЛЯЮ СРОЧНО Масова частка Карбону в органічній речовині

складає 82,76%, Гідрогену – 17,24%. Визначити формулу речовини, якщо відносна густина її за воднем становить 29. ЧЕРЕЗ ДАНО

Ответы на вопрос

Отвечает Жаксылык Арнур.

Відповідь:Для визначення формули органічної речовини, вам потрібно спершу знайти відношення маси водню до маси вуглецю в цій речовині на основі масових часток обох елементів.

Масова частка вуглецю (C) у речовині складає 82,76%, а масова частка водню (H) складає 17,24%. Для обчислення відношення маси водню до маси вуглецю можна поділити масову частку водню на масову частку вуглецю:

Відношення H/C = (масова частка H) / (масова частка C) = 17,24 / 82,76 ≈ 0,208.

Тепер ми знаємо відношення H/C, а також відносну густину за воднем. Відносна густина за воднем (D) дорівнює 29.

D = (відношення маси водню до маси водню води)

Так як маса водню води дорівнює масі води (H2O), то ми можемо використовувати масу одного молекула води. Маса води складається з двох атомів водню і одного атома кисню:

Маса води (H2O) = 2 * (маса водню) + (маса кисню)

Маса водню дорівнює приблизно 1 г/моль, а маса кисню дорівнює приблизно 16 г/моль. Отже, маса води дорівнює:

Маса води (H2O) = 2 * 1 г/моль + 16 г/моль = 18 г/моль.

Тепер ми можемо обчислити масу вуглецю (C) в речовині:

D = (маса водню в речовині) / (маса води)

29 = (0,208 * маса вуглецю) / 18

Помножте обидві сторони на 18, щоб визначити масу вуглецю:

маса вуглецю = 29 * 18 / 0,208 ≈ 2511,54 г/моль.

Отже, маса вуглецю в речовині приблизно дорівнює 2511,54 г/моль.

Тепер, знаючи масу вуглецю і масову частку вуглецю, ми можемо знайти масу всієї речовини. Масова частка вуглецю (C) дорівнює 82,76%, що означає, що решта маси речовини складається з водню (H):

Маса водню (H) = 100% - 82,76% = 17,24%

Тепер ми можемо знайти масу всієї речовини, використовуючи маси вуглецю і водню:

Маса речовини = (маса вуглецю) + (маса водню) ≈ 2511,54 г/моль + 17,24 г/моль ≈ 2528,78 г/моль.

Тепер ми можемо визначити емпіричну формулу речовини, використовуючи масові співвідношення атомів у молекулі. Оскільки масові співвідношення атомів в емпіричних формулах вказують на цілі числа, найбільший спільний дільник мас вуглецю і водню буде вказувати на число молекул в емпіричній формулі.

Найдіть найбільший спільний дільник для мас вуглецю і водню:

НСF (НСD) = gcd(2511,54 г/моль, 17,24 г/моль) ≈ 1,86 г/моль.

Це далеко не ціле число, але воно дуже близьке до 2. Тепер ми можемо поділити масові співвідношення на НСF (найбільший спільний дільник), щоб знайти емпіричну формулу:

Емпірична формула: C2H4

Отже, емпірична формула речовини - C2H4.

Пояснення:

Отвечает Gizikov Vadim.

Ответ:

Для определения формулы рассмотрим соотношение атомов углерода и водорода в органической речевине, так как это основные элементы, из которых она состоит.

Из условия задачи, массовая доля углерода (C) составляет 82,76%, а массовая доля водорода (H) - 17,24%.

Давайте предположим, что у нас есть 100 гр органической речевины, исходя из этих массовых долей, 82,76 г будет состоять из углерода (C), а 17,24 г будет состоять из водорода (H).

Теперь проведем расчеты для определения отношения атомов H и C.

Масса 1 моля атомов C = 12 г

Масса 1 моля атомов H = 1 г

Для определения отношения атомов H и C используется разделение на целые числа. Для этого делим массы элементов на их молярные массы.

Молярная масса C: 82,76 г / 12 г/моль = 6,8967 моль

Молярная масса H: 17,24 г / 1 г/моль = 17,24 моль

Делим полученные значения на наименьшее числовое значение, чтобы получить простые отношения.

Делим оба значения на 6,8967: 6,8967 моль / 6,8967 = 1 моль C и 17,24 моль H

Теперь имеем простое отношение атомов H:C, равное 17,24:6,8967 или округленно 2,5:1.

Для простоты записи можно умножить оба числа на 2, чтобы получить простое отношение 5:2. Таким образом, формула речевины будет выглядеть как C5H2.

Но в задаче также указано, что относительная плотность речевины по отношению к водороду составляет 29.

Относительная плотность = масса речевины / масса водорода

Масса речевины = относительная плотность масса водорода

Масса водорода = масса 1 моля водорода количество молей водорода

Масса 1 моля водорода = 1 г/моль

Масса водорода = 1 г/моль 17,24 моль = 17,24 г

Масса речевины = 29 17,24 г = 500,96 г

Таким образом, формула речевины будет C5H2, а ее относительная плотность по отношению к водороду составляет 29.