СРОЧНО ЗАДАЧА Визначити масову частку натрій карбонату в розчині. який утвориться змішуванням

28.6 г натрій карбонату дегідрату і 71.4г води

Ответы на вопрос

Отвечает Еременко Воффка.

Дано:

m(Na2CO3) = 28,6 г

m(H2O) = 71,4 г

Знайти:

ω(Na2CO3) - ?

Розв'язання:

1) m р-ну(Na2CO3) = m(Na2CO3) + m(H2O) = 28,6 + 71,4 = 100 г;

2) ω(Na2CO3) = m * 100% / m р-ну = 28,6 * 100% / 100 = 28,6%.

Відповідь: Масова частка Na2CO3 становить 28,6%.

Отвечает Синковец Полина.

Для визначення масової частки натрій карбонату в розчині потрібно спочатку визначити масу всього розчину, а потім масу натрійкарбонату в цьому розчині.

1. Маса натрій карбонату (Na2CO3) дигідрат: 28.6 г

2. Маса води (H2O) : 71.4 г

Тепер знайдемо масу всього розчину:

Маса розчину = маса натрій карбонату + маса води

Маса розчину = 28.6 г + 71.4 г = 100 г

Тепер, щоб знайти масову частку натрію карбонату в розчині, розділимо масу натрію карбонату на масу всього розчину і помножимо на 100%:

Масова частка Na2CO3 = (маса Na2CO3 / маса розчину) * 100%

Масова частка Na2CO3 = (28.6 г / 100 г) * 100%

Масова частка Na2CO3 ≈ 28.6%

Масова частка натрій карбонату в розчині становить близько 28.6%.