1. Визначити масову частку речовини у розчині одержану змішуванням 50 г кухонної солі та 50 г води?

2. Змішали 250 мл води та 25 г питної соди. Яка масова частка питної соди в одержаному розчині? 3. Визначити масу кальцій броміду в 100 мл 4% розчину (густина кальці броміду становить 1,01 г/мл)? 4. Визначити масову частку речовини у розчині одержану змішуванням 10 г цукру та 20 моль води?

Ответы на вопрос

Отвечает Дорохов Андрей.

Ответ:Маса розчину = 50 г + 50 г = 100 г

Масова частка кухонної солі = (50 г / 100 г) x 100% = 50%

Масова частка води = (50 г / 100 г) x 100% = 50%Маса розчину = 250 мл + 25 г = 275 г

Масова частка питної соди = (25 г / 275 г) x 100% ≈ 9.1%Об'єм 100 мл розчину кальцій броміду містить:

маса = об'єм x густина = 100 мл x 1,01 г/мл = 101 г

Маса кальцій броміду = масова частка x маса розчину = 4% x 101 г = 4,04 гМаса розчину = 10 г + 20 моль x 18 г/моль = 370 г

Масова частка цукру = (10 г / 370 г) x 100% ≈ 2.7%

Масова частка води = (360 г / 370 г) x 100% ≈ 97.3%