Визначтеістиннуформулувуглеводню,масовачастка Карбону в якому становить 0,857; відносна густина

його випарів за повітрям дорівнює 1,45.

Ответы на вопрос

Отвечает Азеева Ирина.

Дано:

CxHy

ω(C) = 0,857

D пов.(CxHy) = 1,45

Знайти:

CxHy - ?

Розв'язання:

1) M(CxHy) = D пов.(CxHy) * M(пов.) = 1,45 * 29 = 42 г/моль;

2) ω(H) = 1 - ω(C) = 1 - 0,857 = 0,143;

3) N(C) = ω(C) * Mr(CxHy) / Ar(C) = 0,857 * 42 / 12 = 3;

4) N(H) = ω(H) * Mr(CxHy) / Ar(H) = 0,143 * 42 / 1 = 6;

5) C3H6.

Відповідь: Невідома речовина - C3H6.

Отвечает Грошев Никита.

Застосовуючи мольну масу Карбону(C) рівною 12 г/моль, вона обчислюється наступним чином:

Масова частка C = (маса C) / (маса C + маса Н) = 0.857

Масова частка Н = 1 - масова частка C = 1 - 0.857 = 0.143

Для знаходження відносної густини випарів використовуємо формулу:

Відносна густина = (маса випарів) / (маса повітря)

Маса випарів = (маса C) + (маса Н) = (масова частка C) * (молярна маса C) + (масова частка Н) * (молярна маса Н)

Маса повітря = маса C + маса Н + маса інших компонентів повітря

Масова частка C = 0.857

Маса C = (масова частка C) * (маса випарів)

Масова частка Н = 0.143

Маса Н = (масова частка Н) * (маса випарів)

Маса інших компонентів повітря = (1 - масова частка C - масова частка Н) * (маса повітря)

Відносна густина = (маса C + маса Н) / (маса повітря) = (маса C + маса Н) / ((маса C + маса Н + маса інших компонентів повітря)) = 1.45

Підставивши відповідні значення, можемо розв'язати систему рівнянь, щоб знайти масу C та масу Н, а потім розрахувати формулу вуглеводню. Однак, для точних розрахунків потрібна додаткова інформація про компоненти повітря.