1 Задача Відносна густина парів хлорпохідного вуглеводню за повітрям 3,19, а масові частки

Карбону, Гідрогену, Хлору в речовині відповідно дорівнюють 51,89%, 9,73% і 38,38%. Визначте формулу речовини. 2 Задача Визначте істину формулу вуглеводню, в якому, масова частка карбону становить 82,8%, а відносна густина парів за воднем дорівнює 29.

Ответы на вопрос

Отвечает Сияпов Ильмир.

Ответ:

1. С4Н9Сl

2. C4H10

Объяснение:

1. Для визначення формули скористаємося наступними кроками:

1) Розрахуємо масову частку кожного елемента у вуглеводні:

МСК = 51,89%, МСГ = 9,73%, МСХ = 38,38%

2) Розрахуємо молекулярну масу вуглеводню:

M = МСК*(12 г/моль) + МСГ*(1 г/моль) + МСХ*(35,5 г/моль) = 99,93 г/моль

3) Розрахуємо коефіцієнти в формулі вуглеводню за допомогою молекулярної маси та масових часток елементів:

CnH(2n+1)Cl

(12n + 1) + (2n+1) + (35,5) = 99,93

14n = 62,43

n ≈ 4,46

Отже, формула вуглеводню: C4,46H9,93Cl

2. Розрахуємо кількість атомів кожного елемента у 100 г вуглеводню:

Карбон: 82,8 г / 12 г/моль = 6,9 моль атомів C

Водень: (100 г - 82,8 г) / 1 г/моль = 17,2 моль атомів H

Розглянемо формули вуглеводнів, що можуть задовольняти цій кількості атомів:

C6,9H(6,9*2+2*17,2) = C6,9H41,2

C6,9H(6,9*2+2*17,2-2) = C6,9H39,2

Отже, істинна формула вуглеводню може бути C6,9H41,2 або C6,9H39,2.

сделайте пожалуйста Лучший Ответ! спасибо! ❤️