14. Виший оксид елемента має відносну формульну масу 108 і містить 74,08% Оксигену. Обчисліть

відносну атомну масу елемента. Назвіть невідомий елемент, Дано: ​

Ответы на вопрос

Отвечает Тян Ника.
108*0,7408≈80 80/16=5 у молекулi 5 атомiв оксигену. 108-80=28. Так як у нас аж 5 атомiв оксигену то тут явно не один атом невiдомого елементу. Припустимо, що у молекулi 2 атоми невiдомого елементу. 28/2=14 г/моль, це нiтроген. У нiтрогену найвища валентнiсть 5, вiн нам пiдходить. (N2O5)