Визнач хімічну кількість аміаку у порції, що містить 45,15⋅1023 молекул. У відповіді запиши

число, з точністю до десятих, через кому. Наприклад: 1,5. Відповідь: хімічна кількість аміаку дорівнює ....... моль.

Ответы на вопрос

Отвечает Филипова Катя.

Задача: определить химическое количество аммиака в порции, содержащей 45,15 ⋅ 10²³ молекул.

Дано:

N (NH₃) = 45,15 ⋅ 10²³ молекул.

Найти:

n (NH₃) — ?

Решение:

Задачу решаем по формуле:

‣ n = N ÷ Nₐ; где: n - количество вещества (моль), N - число молекул, Nₐ - число Авогадро, постоянная величина, равная 6,02 · 10²³ (молекул/моль).

n (NH₃) = N ÷ Nₐ = 45,15 ⋅ 10²³ молекул ÷ 6,02 · 10²³ молекул/моль = 7,5 (моль).

Ответ: 7,5 моль.