Який обем вуглекислого газу виділиться під час взаємодії розчину етанової кислоти масою 18г з

масовою часткою кислоти 10% з калієм карбонатом

Ответы на вопрос

Отвечает Смирнов Евгений.

Дано:

m р-ну(CH3COOH) = 18 г

ω(CH3COOH) = 10%

Знайти:

V(CO2) - ?

Розв'язання:

1) 2CH3COOH + K2CO3 → 2CH3COOK + CO2↑ + H2O;

2) m(CH3COOH) = ω * m р-ну / 100% = 10% * 18 / 100% = 1,8 г;

3) n(CH3COOH) = m / M = 1,8 / 60 = 0,03 моль;

4) n(CO2) = n(CH3COOH) / 2 = 0,03 / 2 = 0,015 моль;

5) V(CO2) = n(CO2) * Vm = 0,015 * 22,4 = 0,336 л.

Відповідь: Об'єм CO2 становить 0,336 л.