Задача обчисліть масову частку алюмінію оксигену. Al²O³. в алюміній карбонат. АІ²(СО³)³. поможіть

будь ласка!!! ​

Ответы на вопрос

Отвечает Кузнецов Матвей.

Ответ:

Масова частка алюмінію в Al₂O₃ (оксид алюмінію) = 52.93%.

Масова частка алюмінію в Al₂(CO₃)₃ (карбонат алюмінію) = 24.01%.

Объяснение:

Отвечает Волощук Руслана.

Щоб обчислити масову частку алюмінію і кисню в сполуці Al₂O₃, а також в сполуці Al₂(CO₃)₃, нам потрібно визначити масову частку кожного елемента в молекулі відносно загальної маси сполуки.

Al₂O₃ (алюміній оксид): Молярна маса Al₂O₃ = (2 * молярна маса Al) + (3 * молярна маса O) Молярна маса Al = 26.98 г/моль Молярна маса O = 16.00 г/моль

Молярна маса Al₂O₃ = (2 * 26.98 г/моль) + (3 * 16.00 г/моль) = 101.96 г/моль

Масова частка алюмінію (Al) = (маса Al / маса Al₂O₃) * 100%

Масова частка кисню (O) = (маса O / маса Al₂O₃) * 100%

Al₂(CO₃)₃ (алюміній карбонат): Молярна маса Al₂(CO₃)₃ = (2 * молярна маса Al) + (3 * молярна маса C) + (9 * молярна маса O) Молярна маса C = 12.01 г/моль

Молярна маса Al₂(CO₃)₃ = (2 * 26.98 г/моль) + (3 * 12.01 г/моль) + (9 * 16.00 г/моль) = 233.99 г/моль

Масова частка алюмінію (Al) = (маса Al / маса Al₂(CO₃)₃) * 100%

Масова частка кисню (O) = (маса O / маса Al₂(CO₃)₃) * 100%

Будь ласка, надайте значення маси алюмінію та кисню в сполуці, щоб я міг розрахувати масові частки.