Яку масу аргентум хлориду можна одержати з йоду масою 2 г?


Ответы на вопрос

Отвечает Плужников Витя.

Ответ:

Объяснение:

Маса аргентум хлориду (AgCl), яку можна одержати з йоду (I2) масою 2 г, залежить від хімічної реакції, яку ви використовуєте для їхнього перетворення. Щоб розрахувати масу AgCl, яку можна отримати з 2 г йоду, потрібно знати стехіометричне співвідношення між реагентами у хімічній реакції.

Якщо ми розглядаємо реакцію між йодом (I2) і срібним нітратом (AgNO3), то можемо записати хімічне рівняння так:

[I2 + 2AgNO3 -> 2AgI + 2HNO3]

Звідси видно, що для кожних 1 молекули йоду (I2) утворюються 2 молекули аргентум хлориду (AgI). Молярна маса йоду (I2) приблизно дорівнює 253.8 г/моль, і ви маєте 2 г йоду, тому ви маєте близько ( \frac{2}{253.8} ) молей йоду.

Звідси можна розрахувати масу аргентум хлориду (AgI):

[ \text{Маса AgI} = \text{Кількість молей AgI} \times \text{Маса молекули AgI} ]

Маса молекули AgI дорівнює сумі мас атомів срібла (Ag) та йоду (I), тобто приблизно 234.8 г/моль.

[ \text{Маса AgI} = \left( \frac{2}{253.8} \right) \times 234.8 \text{ г} \approx 2.19 \text{ г} ]

Отже, з 2 г йоду можна отримати приблизно 2.19 г аргентум хлориду.