ПОЖАЛУЧТААА ПОМОГИТЕЕЕ!!! Обчислити відносно молекулярну і масові частки елементів в речовинах за

формулами a)Na2Co3 б)Al2 О3

Ответы на вопрос

Отвечает Давыдов Данил.

Ответ:

Для обчислення відносно молекулярної та масової частки елементів у речовинах, спочатку знайдемо молекулярні маси кожної речовини та атомних мас елементів, з яких вони складаються.

a) Na2CO3 (натрійкарбонат):

Молекулярна маса Na2CO3 = (2 * атомна маса Na) + (1 * атомна маса C) + (3 * атомна маса O)

Молекулярна маса Na2CO3 = (2 * 23) + 12 + (3 * 16)

Молекулярна маса Na2CO3 = 46 + 12 + 48

Молекулярна маса Na2CO3 = 106 г/моль

Тепер знайдемо відносну молекулярну частку для кожного елемента:

- Натрій (Na): (2 * 23) / 106 = 46 / 106 ≈ 0.434 (або 43.4%)

- Вуглець (C): 12 / 106 ≈ 0.113 (або 11.3%)

- Оксиген (O): (3 * 16) / 106 = 48 / 106 ≈ 0.453 (або 45.3%)

б) Al2O3 (алюмінійоксид):

Молекулярна маса Al2O3 = (2 * атомна маса Al) + (3 * атомна маса O)

Молекулярна маса Al2O3 = (2 * 27) + (3 * 16)

Молекулярна маса Al2O3 = 54 + 48

Молекулярна маса Al2O3 = 102 г/моль

Тепер знайдемо відносну молекулярну частку для кожного елемента:

- Алюміній (Al): (2 * 27) / 102 = 54 / 102 ≈ 0.529 (або 52.9%)

- Оксиген (O): (3 * 16) / 102 = 48 / 102 ≈ 0.471 (або 47.1%)

Отже, відносна молекулярна частка елементів у речовинах Na2CO3 і Al2O3 відповідно становить:

a) Натрій (Na) - 43.4%, Вуглець (C) - 11.3%, Оксиген (O) - 45.3%

б) Алюміній (Al) - 52.9%, Оксиген (O) - 47.1%