Обчисліть масові частки елементів K2SO4​


Ответы на вопрос

Отвечает Габдрахманова Ангелина.

Ответ:

Для K2SO4 (сульфат калію) ми маємо:

- Маса атомів калію (K): 2 * 39,10 г/моль = 78,20 г

- Маса атомів сірки (S): 1 * 32,07 г/моль = 32,07 г

- Маса атомів кисню (O): 4 * 16,00 г/моль = 64,00 г

Загальна маса K2SO4 = 78,20 г + 32,07 г + 64,00 г = 174,27 г/моль

Тепер масові частки:

1. Масова частина калію (K):

(Маса атомів калію / Загальна маса K2SO4) * 100% = (78,20 г / 174,27 г) * 100% ≈ 44,91%

2. Масова частина сірки (S):

(Маса атомів сірки / Загальна маса K2SO4) * 100% = (32,07 г / 174,27 г) * 100% ≈ 18,42%

3. Масова частина кисню (O):

(Маса атомів кисню / Загальна маса K2SO4) * 100% = (64,00 г / 174,27 г) * 100% ≈ 36,67%

Отже, масові частки елементів у сполуці K2SO4 складають близько:

- Калій (K): 44,91%

- Сірка (S): 18,42%

- Кисень (O): 36,67%