ПОМОГИТЕ ПОЖАЛУЙСТА 1. Укажіть елемент головної підгрупи ІІ групи 3-го періоду: а) В; б) Si; в)

Mg; г) Al. 2. Укажіть заряд ядра атома Феруму: а) +56; б) +26; в) -55; г) +8. 3. Укажіть кількість електронів у атомі Хрому: а) 52; б) 51; в) 6; г) 24. 4. Укажіть формулу водневих сполук елементів головної підгрупи V гр.: а) RН3; б) НR; в) RН4; г) Н2R. 5. Укажіть кількість електронів на зовнішньому енергетичному рівні атома Калію: а) 19; б) 4; в) 1; г) 39. 6. Укажіть пару елементів, які мають подібні хімічні властивості: а) Al, Si; б) Li, Rb; в) S, P; г) Ca, Al. 7. Електронна формула деякого елемента – 1s22s2 2р1, за кількістю електронів визначте порядковий номер елемента і вкажіть його назву: а) Карбон; б) Оксиген; в) Сульфур; г) Бор. 8. У періоді зі збільшенням заряду ядра металічні властивості: а) послаблюються; б) посилюються; в) не змінюються. 9. Укажіть пару елементів, у атомах яких заповнюється однакова кількість електронних шарів: а) B, Al; б) Ca, Mg; в) Na, Mg. 10. Атом деякого елемента має на 3 електрони менше, ніж йон Кальцію. Назвіть елемент і охарактеризуйте його за положенням у періодичній системі хімічних елементів та будовою атома. 11. Напишіть рівняння хімічної реакції між простими речовинами, атоми яких мають такі закінчення електронних формул: …3s23р1 та …2s22р4. 12. Елемент міститься в головній підгрупі ІІІ групи 2-го періоду. Визначте елемент, складіть формулу його вищого оксиду і обчисліть масові частки елементів в оксиді. 13. Масова частка деякого елемента головної підгрупи V групи в його вищому оксиді становить – 43,46%. Назвіть цей елемент, напишіть формулу цього оксиду і напишіть електронну формулу його атома.

Ответы на вопрос

Отвечает Кузьминых Серафим.

Привіт! Зараз ми швидко усе запишемо:

1) В (за таблицею Мендлеєва)

2) Б , заряд ядра - кількістю протонів. Кількість протонів - порядковий номер.

3) Г, Кількість електронів = кількість протонів (якщо не збуджений стан)

4) А, бо більшість елементів - трьохвалентні.

5) В, Кількість електронів на зовнішньому рівні = номер групи. Калій у першій групі, тому один електрон.

6) Б, бо ці елементи - лужні метали

7) Порядковий номер = кількість електронів = 5, отже це Бор (В)

8) Б, бо стає важче утримати електрони на далеких орбіталях (тому ще й радіус також збільшується, якщо дивитись зверху вниз.

9) В, бо вони на одному енергетичному рівні.

10) Йон кальцію - Ca²⁺ має 18 електронів. Отже, наш атом має 18-3=15 електронів. Стільки має Фосфор (P), який знаходиться у 3 періоді, 5 групі головній підгрупі. Має 5 елетронів на зовнішньому рівні.

11) Перший елемент - Аl

Другий елемент - О

4 Al  + 3 O₂ → 2 Al₂O₃

12) За розташуванням це Бор (В)

B₂O₃ - формула найвищого оксиду

w(E)=Ar(E)*n / Mr · 100%

w(B)=Ar(B)*2 / Mr(Br₂O₃) · 100% = 11*2 / 70 · 100% = 31.43 %

w(O)=100-31.43=68,57%

13) Формула такого оксиду R₂O₅

w(R)=Ar(R)*2 / Ar(R)*2 + Ar(O)*5 · 100%

43.46= 200x / (2x + 80)

86.92 x +  3 467,8 = 200 x

113.08 x = 3467,8

x=31

Отже це Фосфор.

Електрона конфігурація: 1s²2s²p⁶3s²p³

Готово! Є питання? Запитуйте, з радістю відповім  

*Поставте найкраще, будь ласка :)