Помогите срочно. 1. Укажіть хімічний елемент, атом якого має електронну формулу 1s 2 2s 2 2p 6 3s

2 3p 1 . (1 бал) A. Mg Б. Al B. Si Г. Na 2. Укажіть максимальну кількість електронів на 3p-підрівні. (1 бал) А. 2 Б. 6 В. 8 Г. 10 3. Укажіть, як змінюються неметалічні властивості елементів головних підгруп ПСХЕ зі зменшенням протонного числа елемента. (1 бал) А. посилюються Б. послаблюються В. спочатку посилюються, потім послаблюються Г. спочатку послаблюються, потім посилюються 4. Укажіть, чому дорівнює число електронів, які розміщуються на зовнішньому енергетичному рівні атомів елементів головних підгруп. (1 бал) А. номеру періоду Б. номеру групи В. протонному числу Г. нуклонному числу 5. Укажіть хімічний елемент, атом якого має електронну конфігурацію зовнішнього електронного шару … 3s 2 3p 5 . (1 бал) А. Нітроген Б. Сульфур В. Фосфор Г. Хлор 6. Укажіть елемент, який виявляє найбільші металічні властивості. (1 бал) А. Li Б. K В. Na Г. Cs 7. Укажіть хімічний елемент 3-го періоду, атом якого має п’ять електронів на зовнішньому електронному шарі. (1 бал) А. N Б. P В. Si Г. Al 8. Установіть відповідність між електронною формулою зовнішнього електронного шару атома хімічного елемента і його місце у ПСХЕ. (2 бали) 1. … 3s 2 3p 6 А. 3-й період, ІІІ група 2. …4s 1 Б. 3-й період, V група 3. …3s 2 3p 5 В. 4-й період, ІІ група 4. …3s 2 3p 1 Г. 4-й період, І група Д. 3-й період, VІІІ група Е. 3-й період, VІІ група 9. Визначте хімічний елемент за такими даними: належить до ІІІ групи ПСХЕ, відносна формульна маса його вищого оксида дорівнює 102. Запишіть розв’язок задачі. (3 бали)

Ответы на вопрос

Отвечает Кічун Діма.

Ответ:

1)Al

2)Г

3)

4)Б

5)Г

6)А(не уверенна)

7)Б

8)А-4

Г-2

Д-1

Е-3

9)Mr(Е2О3) = 102 г \ моль

Знайти: Ar (Е)

рішення:

Нехай Е - невідомий елемент

Елемент 3 групи має формулу вищого оксиду: Е2О3

Отже, складемо рівняння

Mr (Е2О3) = Е ∙ 2 + 16 ∙ 3 = 102 г \ моль

Розрахуємо Ar (Е):

Е ∙ 2 + 16 ∙ 3 = 102

Е2 = 102-48

Е2 = 54

Е = 54:2

Е = 27 (Алюміній)