Допоможіти,будь ласка,дуже терміново!!! При спалюванні газоподібного вуглеводня об'ємом 2,24л було

отримано карбон(ІV) оксид масою 13,2г і воду масою 7,2г. Відносна густина цього газу за повітрям становить 1, 52. Виведіть хімічну формулу сполуки.​

Ответы на вопрос

Отвечает Фесенко Макс.

Объяснение:

Нам потрібно визначити хімічну формулу сполуки, яка утворилася під час спалювання вуглеводня. Для цього скористаємося законом збереження маси.

За даними задачі, під час спалювання вуглеводня утворилися карбон(IV) оксид та вода. Запишемо рівняння реакції:

C₈H₁₈ + O₂ → CO₂ + H₂O

Згідно рівняння, одна молекула вуглеводня C₈H₁₈ спалюється з молекулою кисню O₂ і утворює дві молекули CO₂ і молекулу H₂O.

За даними задачі, ми знаємо масу карбон(IV) оксиду та масу води, які утворилися під час реакції: 13,2 г та 7,2 г відповідно.

Також за даними задачі, ми знаємо відносну густину вуглеводню за повітрям, яка становить 1,52.

Визначимо кількість речовини (мол) карбон(IV) оксиду та води, що утворилися, використовуючи маси речовин та їх молярну масу:

n(CO₂) = 13,2 г / 44,01 г/моль = 0,3 моль

n(H₂O) = 7,2 г / 18,02 г/моль = 0,4 моль

Якщо кількість однієї із сполук (якщо це карбон(IV) оксид) відома, то можна використати її, щоб визначити кількість речовини вуглеводню, який взяв участь у реакції.

За рівнянням реакції, одна молекула вуглеводню спалюється з двома молекулами кисню. Це означає, що кількість молекул кисню (та відповідно, кількість молекул повітря) була рівною:

n(O₂) = 2n(C₈H₁₈) = 2 * 0,15 = 0,3 моль

Тепер можна визначити кількість молекул вуглеводню, який був у вихідній сполуці:

n(C₈H₁₈) = n(O₂) / 2 = 0,15 моль

Тепер можна обчислити молярну масу вуглеводню:

m(C₈H₁₈) = 114 г/моль (8 * 12,01 г/моль + 18 * 1,01 г/моль)

Тепер можна визначити масу вуглеводню, який був у вихідній сполуці:

m(C₈H₁₈) = 114 г/моль * 0,15 моль = 17,1 г

З відомої маси вуглеводню і відносної густини можна обчислити його об'єм:

V(C₈H₁₈) = m(C₈H₁₈) / (р(C₈H₁₈)/р(повітря)) = 17,1 г / (1,52 г/л) = 11,25 л

Таким чином, ми визначили, що вуглеводень у розрахунку на одну молекулу складається з 8 молекул вуглецю та 18 молекул водню (C₈H₁₈).