Обчисліть обєм газу, що виділяється в результаті взаємодії кальцій карбонату масою 100г із

хлоридною кислотою . ПОМОГИТЕ!!!!!!!! ОТДАЮ СВОИ ПОСЛЕДНИЕ БАЛЫ!!!!!!!!!!!!!

Ответы на вопрос

Отвечает Петрухина Алина.

Ответ:

100г                                  x

СaCO3 + 2HCl = H2CO3 (CO2 + H2O) + CaCl2

100г.моль                       22.4

Объяснение:

M = Mr

Mr(CaC03) = 40+ 12 + 16*3 = 100 г.моль

х = 100*22.4/100 = 22.4

Oтже, СО2 = 22.4 л