укажіть об'ємну частку (н.у.)азоту у суміші,виготовленій із водню масою 4 Г і 3,01 * 10^23 молекул

азоту

Ответы на вопрос

Отвечает Иванов Сергей.

Дано:

m (H₂) = 4 г;

N (N₂) = 3,01 · 10²³ молекул.


Найти:

φ (N₂ в смеси) — ?


Решение:

n (H₂) = 4 г ÷ 2 г/моль = 2 (моль).

V (H₂) = 2 моль · 22,4 л/моль = 44,8 (л).


n (N₂) = (3,01 · 10²³ молекул) ÷ (6,02 · 10²³ молекул/моль) = 0,5 (моль).

V (N₂) = 0,5 моль · 22,4 л/моль = 11,2 (л).


V (смеси H₂ + N₂) = 44,8 л + 11,2 л = 56 (л).


φ (N₂) = (11,2 л ÷ 56 л) · 100% = 20 (%).


Ответ: 20% (или же 0,2).