Визначте об’єм газу, який буде виділятись за нормальних умов , під час взаємодії барію з

нітратною кислотою, маса якої дорівнює 63 г. дуже потрібно!!!

Ответы на вопрос

Отвечает Сысоева Ксения.

Дано:

m(HNO3) = 63 г

Знайти:

V(газу) - ?

Розв'язання:

1) Ba + 2HNO3 → Ba(NO3)2 + H2↑;

2) M(HNO3) = 63 г/моль;

3) n(HNO3) = m / M = 63 / 63 = 1 моль;

4) n(H2) = n(HNO3) / 2 = 1 / 2 = 0,5 моль;

5) V(H2) = n(H2) * Vm = 0,5 * 22,4 = 11,2 л;

Відповідь: Об'єм H2 становить 11,2 л.