Яка маса хлоридної кислоти вступить у взаємодію з магнієм масою 7,2г​


Ответы на вопрос

Отвечает Лысенко Раиса.

Дано:

m(Mg) =7,2г

Найти:

m(HCl) =?

Решение :

HCl+2Mg=MgCl2+H2

n(Mg) =m/M=7,2г:24г/моль=0,3моль

M(Mg) =24г/моль

n(Mg) =n(HCl) =0,3*1/2=0,15моль

m(HCl)=n*M=0,15моль*36,5г/моль=5,475г

M(HCl)=1+35,5=36,5г/моль