Дуже потрібно! На крейду масою 200 г, що містить 5% домішок, подіяли розчином хлоридної кислоти,

узятої у надлишку. Обчисліть об’єм вуглекислого газу, що виділиться у результаті цієї реакції, якщо об’ємна частка виходу продукту реакції становить 90%.

Ответы на вопрос

Отвечает Генералова Арина.

Ответ: 38,304 л

Дано:

m'(CaCO3) = 200 г

ω(дом.) = 5%, або 0,05

η(СО2)= 90%, або 0,9

Знайти:

V(CO2)-?

Объяснение:

M(CaCO3) = 100 г/моль

m(CaCO3) = m'(CaCO3)-m'(CaCO3)*ω(дом.) =

= 200 г - 200 г*0,05 = 190 г

n(CaCO3) = m/M = 190 г/100 г/моль = 1,9 моль

Vm = 22,4 л/моль

Складаємо РХР:

СаCO3 + 2HCl = CaCl2 + CO2↑ + H2O

З РХР бачимо, що n(CO2)=n(CaCO3)

n(CO2) = 1.9 моль

Vтеор.(CO2) = n*Vm = 1,9 моль*22,4 л/моль = 42,56 л

V(СО2) = Vтеор.(СО2)*η(СО2)= 42,56 л*0,9 = 38,304 л

Відповідь: 38,304 л