Обчислити об’єм водню, що виділиться при взаємодії з натрієм технічного фенолу масою 50 г, що

містить 6% домішок. ​

Ответы на вопрос

Отвечает Басов Алексей.

Ответ: 21,426 моль

Дано:

m'(Na) = 50 г

ω(дом.) = 6%, або 0,06

Знайти:

m(H₂) - ?

Объяснение:

Розв'язок.

1) Знаходимо масу натрія без домішок

m(Na) = m'(Na) - m'(Na)*ω(дом.)

m(Na) = 50 г - 50 г*0,12 = 44 г

М(Na) = 23 г/моль

Знаходимо кількість натрію:

n(Na) = m(Na)/M(Na) = 44 г/23 г/моль = 1,913 моль

Складаємо рівняння хімічної реакції (РХР):

2C₆H₅OH + 2Na ⇒ 2C₆H₅ONa + H₂

З РХР бачимо, що n(H₂)=0,5n(Na)

n(H₂)=0,5*1,913 моль = 0,9565 моль

Розраховуємо об'єм водню:

Vm = 22,4 л/моль

V(H₂) = n(H₂)*Vm = 0,9565 моль*22,4 л/моль = 21,426 моль

Відповідь: 21,426 моль