СРОЧНО 1.Укажіть групу речовин, яка містить лише оксиди. А) FeO, FeS, SO 2 ; Б)NaOH, Cu(OH) 2 ,

LiOH; В)Na 2 O, CO 2 , Fe 2 O 3 ; Г)H 2 S, Na 2 S, Na 2 O. 2. Укажіть групу речовин, яка містить лише кислоти. А) Р 2 О 5 , РН 3 , Н 3 РО 4 ; Б) НСl, H 2 CO 3 , H 3 PO 4 ; В) SO 2 , H 2 SO 3 , Li 2 SO 3 ; Г)MgCl 2 , Na 2 SO 3 , K 3 PO 4 . 3. Укажіть групу речовин, яка містить лише основи. А) Fe(OH) 2 , FeO, FeS; Б) HCl, CuCl 2 , CuO; В)MgCO 3 , MgCl 2 , K 2 S; Г) NaOH, Ca(OH) 2 , KOH. 4. Укажіть групу речовин, яка містить лише солі. А)FeCl 2 , Na 2 SiO 3 , Ba 3 (PO 4 ) 2 ; Б) FeO, KCl, O 2 ; В)HCl, H 2 SiO 3 , H 2 S; Г) Na 2 CO 3 , Na 2 S, H 2 SO 4 . 5. Укажіть групу речовин, яка містить лише основні оксиди. А) Na 2 O, CO 2 , FeO ; Б) Li 2 O, CaO, AL 2 S 3 ; В) SO 3 , SO 2 , CO 2 ; Г) K 2 O, BaO, CuO. 6. Укажіть групу речовин, яка містить лише амфотерні сполуки. А) BaO, CuO, ZnO; Б) ZnO, Al(OH) 3 , Be(OH) 2 ; В) Pb(OH) 2 , H 3 PO 4 , P 2 O 5 ; Г) NaOH, Na 2 O, CO. Середній рівень (за кожне завдання 1 бал) 7.Установіть відповідність між формулами речовин та їх назвами. А) К 2 SiO 3 ; Б) К 3 РО 4 ; В) KCl; Г) K 2 S. 1)калій хлорид; 2)калій силікат; 3)калій сульфіт; 4)калій ортофосфат; 5)калій сульфід. 8. Установіть відповідність між формулами кислот і формулами оксидів. А) H 2 SO 4 ; Б) H 2 SO 3 ; В) Н 2 SiO 3 ; Г) Н 2 СO 3 . 1) CO 2 ; 2) CO; 3) SO 2 ; 4) SO 3 ; 5) SіO 2 . 9. Установіть відповідність між реагентами і продуктами реакцій. А) FeO + SO 3 →; Б) Fe(OH) 2 + H 2 SO 4 →; В) FeSO 4 + NaOH →; Г) FeSO 4 + ВаCl 2 →. 1) FeSO 4 , Н 2 О; 2) Na 2 SO 4 , Fe(OH) 2 ; 3) FeCl 3 , ВаSO 4 ; 4) FeSO 4 ; 5) FeCl 2 , ВаSO 4 . Достатній рівень (за кожне завдання 1,5 бала) 10. Напишіть рівняння реакцій за допомогою яких можна здійснити перетворення. Mg → MgO → Mg(NO 3 ) 2 → Mg(OH) 2 → MgCl 2. 11. Який об’єм водню виділиться при взаємодії кальцію масою 16 г з сульфатною кислотою? Високий рівень (3бали) 12. Які з перелічених речовин можуть взаємодіяти між собою: сульфатна кислота, цинк, барій гідроксид, кальцій оксид, купрум(ІІ) хлорид? Напишіть рівняння відповідних реакцій.

Ответы на вопрос

Отвечает Пономаренко Дарья.

1 - В

2 - Б

3 - Г

4 - А

5 - Г

6 - Б

7) А-2 ; Б-4 ;В-1 ; Г-5

8) А-4; Б-3; В-5; Г-1

9)А-4; Б-1; В-2; Г-5

10)2Mg+O2=2MgO

MgO+2HNO3=Mg(NO3)2+H2O

Mg(NO3)2+2NaOH=

Mg(OH)2+2NaNO3

Mg(OH)2+2HCl=MgCl2+2H2O