Малахіт Сu 2 (ОН) 2 СО 3 масою 111г нагріли. Обчисліть масу (г) купрум (ІІ) оксиду і об’єм (л)

вуглекислого газу, які утворилися внаслідок реакції.

Ответы на вопрос

Отвечает Смирнова Ульяна.

Дано:

m ((CuOH)2CO3) = 111 г

Знайти:

m (CuO) - ?

V (CO2) - ?

Рішення:

1) (CuOH)2CO3 -(t⁰C)→ 2CuO + CO2 + H2O;

2) n ((CuOH)2CO3) = m / M = 111 / 222 = 0,5 моль;

3) n (CuO) = n ((CuOH)2CO3) * 2 = 0,5 * 2 = 1 моль;

4) m (CuO) = n * M = 1 * 80 = 80 г;

5) n (CO2) = n ((CuOH)2CO3) = 0,5 моль;

6) V (CO2) = n * Vm = 0,5 * 22,4 = 11,2 л.

Відповідь: Маса CuO становить 80 г; об'єм CO2 - 11,2 л.