який об'єм газу ( л) утворився при взаємодії етанолу і 50 г натрію який містить 20 відсотків

домішок? ​

Ответы на вопрос

Отвечает Вадимна Вера.

Ответ:

Объяснение:

Дано:

m(Na) = 50 г

wдомішок = 20 %

Найти: V(H2) - ?

Найдемо масу чистого Na :

m(Na) = m(р-нC2H6) * (100% - wдомішок)/100% = 50 * 0,80 = 40 г

Складемо РХР:

                      40 г                           х г

2C2H5OH + 2Na → 2C2H5ONa + H2

                     n = 2моль                  n = 1моль

                    M = 23 г/моль            Vm = 22,4 л/моль

                    m = 46 г                       V = 22,4 л

40 г(Na) -  х л (H2)

46 г(Na)  -  22,4 л(H2)

V(Н2) = 40 * 22,4 : 46 = 19,48 л