Обчисліть масові частки елементів у сполуці: С6Н12О2


Ответы на вопрос

Отвечает Олiйник Богданка.

Відповідь:

не дуже впевнена, але наче так

Пояснення:

Спочатку визначимо молярну масу сполуки:

Молярна маса С6Н12О2 = (6 × 12.01 г/моль) + (12 × 1.01 г/моль) + (2 × 16.00 г/моль) = 120.12 г/моль

Далі обчислимо масові частки елементів у сполуці:

Масова частка вуглецю (C) = (6 × 12.01 г/моль) / 120.12 г/моль × 100% = 50%

Масова частка водню (H) = (12 × 1.01 г/моль) / 120.12 г/моль × 100% = 10%

Масова частка кисню (O) = (2 × 16.00 г/моль) / 120.12 г/моль × 100% = 33.3%

Таким чином, масові частки елементів у сполуці С6Н12О2 складають: С - 50%, Н - 10%, О - 33,3%.