4.Внаслідок спалювання 7,8г органічної речовини утворилося 4,4г карбон (IV) оксиду та 1,8гводи.

Відносна густина пари речовини за воднем дорівнює 39.Знайдіть молекулярну формулу речовини. Помогите пж

Ответы на вопрос

Отвечает Сычёва Маргарита.

Объяснение:

Дано:

m(CxHy)=7,8г

m(CO2)=4,4г

m(H2O)=1,8г

p=39 ----------------- Складаємо схему рівняння реакції: СxНy + О2 → xСО2 + y/2Н2О За відносною густиною обчислюємо молярну масу вуглеводню М=39*2=78 г/моль Зі схеми видно, що атоми Карбону з вуглеводню переходять у вуглекислий газ, а Гідрогену – у воду. Порівнявши кількості цих речовин, ми отримаємо відповідно співвідношення атомів Карбону та Гідрогену у вуглеводні. ν(СxНy)=7,8г/78г/моль=0,1 моль, ν(СО2)=4,4г:78г/моль=0,6 моль, ν(Н2О)=1,8г:78г/моль=0,9 моль. С3Н18=пропан. 0,1моль 0,6 моль 0,9моль

СxНy + (x+y/4)О2 → xСО2 + y/2Н2О

1 моль 3 моль 9 моль/2=18