Розрахуйте кількість молекул що міститься в 11,2 л HBr


Ответы на вопрос

Отвечает Гиниятуллина Камиля.

Відповідь:Для розрахунку кількості молекул необхідно використовувати формулу Навогадро:

N = n * N_A,

де N - кількість молекул, n - кількість моль речовини, N_A - число Авогадро.

Спочатку необхідно розрахувати кількість молей HBr:

n = V * c,

де V - об'єм розчину в літрах, c - концентрація розчину в молях на літр.

Оскільки конкретна концентрація HBr не вказана в завданні, для спрощення обчислень можна використати значення стандартної концентрації HBr у водному розчині, яка дорівнює 36,5 г/л (або 0,4 моль/л).

Отже,

n = V * c = 11,2 л * 0,4 моль/л = 4,48 моль.

Тепер можна розрахувати кількість молекул HBr:

N = n * N_A = 4,48 моль * 6,022 × 10²³ молекул/моль ≈ 2,7 × 10²⁴ молекул.

Отже, в 11,2 л розчину міститься близько 2,7 × 10²⁴ молекул HBr.

Пояснення:

Отвечает Иванова Настя.

Дано:

V(HBr) = 11,2 л

Знайти:

N(HBr) - ?

Розв'язання:

1) n(HBr) = V(HBr) / Vm = 11,2 / 22,4 = 0,5 моль;

2) N(HBr) = n(HBr) * NA = 0,5 * 6,02*10²³ = 3,01*10²³.

Відповідь: Кількість молекул HBr становить 3,01*10²³.