При згорянні 2,7 г органічної сполуки утворилось 5,28г СО2 та 2,7 г Н2О. густина цієї речовини за

воднем 45. Визначте формулу речовини та об'єм водню який виділиться при привзаємодії фенолу з 5,75 г натрію ДОПОМОЖІТЬ БУДЬ-ЛАСКА!!!​

Ответы на вопрос

Отвечает Синицина Елизавета.

Ответ:

Спочатку визначимо кількість молекул СО2 та Н2О, які утворилися під час згоряння:

Кількість молекул СО2 = маса / молярна маса = 5,28 г / 44 г/моль = 0,12 моль

Кількість молекул Н2О = маса / молярна маса = 2,7 г / 18 г/моль = 0,15 моль

Оскільки масове співвідношення між воднем і киснем у молекулі води становить 2:1, то кількість молекул води повинна бути рівною кількості молекул кисню у молекулах СО2:

Кількість молекул кисню = кількість молекул СО2 * 2 = 0,12 моль * 2 = 0,24 моль