Об’єм водню (н.у.), що виділяється при дії ортофосфатної кислоти на 2 моль алюмінію А) 67,2 л Б)

448 л В) 22,4 л Г) 6,72 л Д) 44, 8 л

Ответы на вопрос

Отвечает Антоневич Мария.

Дано:

n(H3PO4) = 2 моль

Знайти:

V(H2) - ?

Розв'язання:

1) 2Al + 2H3PO4 → 2AlPO4 + 3H2;

2) n(H2) = n(H3PO4) * 3 / 2 = 2 * 3 / 2 = 3 моль;

3) V(H2) = n(H2) * Vm = 3 * 22,4 = 67,2 л.

Відповідь: Об'єм H2 становить 67,2 л (варіант А).