Є два гази, взяті за однакових умов: 20л чадного газу СО і 10 л вуглекислого газу CО2. В якому із

них міститься більше молекул і у скільки разів

Ответы на вопрос

Отвечает Смолин Николай.

Объяснение:

Для порівняння кількості молекул газів ми можемо використати формулу ідеального газу:

n = PV/RT,

де n - кількість молекул газу, P - тиск газу, V - об'єм газу, R - універсальна газова стала і T - температура газу.

Оскільки умови взяття газів за однакові, температура та тиск є однаковими для обох газів.

Тому кількість молекул буде пропорційною до об'єму газу:

n1/n2 = V1/V2

Для СО:

n1/n2 = V1/V2 = 20/10 = 2/1

Для CO2:

n1/n2 = V1/V2 = 10/20 = 1/2

Отже, в чадному газу СО міститься більше молекул у 2 рази порівняно з вуглекислим газом СО2.