ПОМОГИТЕ СРОЧНО ПОЖАЛУЙСТА! ПОЛНОЕ РЕШЕНИЕ (НА ЛИСТОЧКЕ ЖЕЛАТЕЛЬНО) . Для консервування фруктів

та ягід готують сироп. Наприклад, 1,5 кг цукру розчиняють у 2 кг води. Обчисліть масову частку розчиненої речовини.

Ответы на вопрос

Отвечает Слесаренко Юлия.

Масова частка розчиненої речовини в розчині обчислюється як відношення маси розчиненої речовини до загальної маси розчину, помножене на 100%.

В вашому випадку, ви маєте 1,5 кг цукру та 2 кг води. Загальна маса розчину - це сума маси цукру і маси води:

Загальна маса розчину = 1,5 кг (цукор) + 2 кг (вода) = 3,5 кг

Тепер, масова частка цукру у розчині обчислюється як відношення маси цукру до загальної маси розчину, помножене на 100%:

Масова частка цукру = (Маса цукру / Загальна маса розчину) * 100%

Масова частка цукру = (1,5 кг / 3,5 кг) * 100% = (3/7) * 100% ≈ 42,86%

Отже, масова частка розчиненої речовини (цукру) в цьому розчині приблизно 42,86%.