Розвʼязати задачу за допомогою рівняння: «Загалом кажан з’їв понад 1000 комарів протягом чотирьох

ночей поспіль. Кожної ночі він з’їдав на 25 комарів більше, ніж попередньої ночі. Скільки комарів він міг з’їсти за першу ніч?»

Ответы на вопрос

Отвечает Солодухин Дмитрий.

Ответ:

Позначимо кількість комарів, яку кажан з'їв за першу ніч, як "х". За другу ніч він з'їв на 25 комарів більше, тобто (х+25) комарів. За третю ніч він з'їв на 25 комарів більше, ніж за другу ніч, тобто (х+25+25) комарів = (х+50) комарів. За четверту ніч він з'їв на 25 комарів більше, ніж за третю ніч, тобто (х+50+25) комарів = (х+75) комарів. Загалом кажан з’їв понад 1000 комарів, тобто: х + (х+25) + (х+50) + (х+75) > 1000 4х + 150 > 1000 4х > 1000 - 150 4х > 850 х > 850/4 х > 212.5

Отже, кажан міг з'їсти за першу ніч мінімум 213 комарів.