Мономером у виготовленні полімеру, який називають органічним склом, є метилметакрилат СН 2 =С(СН 3

)–СООСН 3 . Обчисліть масову частку Оксигену (%) в молекулі цього мономеру.​

Ответы на вопрос

Отвечает Сухаревская Валерия.

Ответ: 32%

Дано:

СН₂=С(СН₃)-СООСН₃

ω(О)-?

Объяснение:

Розраховуємо відносну молекулярну масу метилметакрилату:

Запишемо молекулярну формулу метилметакрилату: С₅Н₈О₂

Mr(С₅Н₈О₂) = 5Ar(C)+8Ar(H)+2Ar(O) = 5*12+8*1+2*16 = 100

Обчислюємо масову частку Оксигену (%) в молекулі цього мономеру:

ω(О) = 2Ar(O)/Mr(С₅Н₈О₂) = 2*32/100 = 0,32 або 32%

Відповідь: 32%

Отвечает Вареник Андрей.

Ответ:

Объяснение:

Mr(C5H8O2) = 12*5 + 1*8 + 16*2 =100

W(O) = Ar(O) *n / Mr(C5H8O2)   *100% = 16*2 / 100  *100% = 32%