Яку кількість речовини фосфору і обєм кисню(н.у) було взято для реакції якщо при цьому утворився

Фосфор (V) оксид масою 7,1г

Ответы на вопрос

Отвечает Силантьева Алеся.

Ответ:

дано

m(P2O5) = 7.1 g

------------------

n(P)-?

V(O2)-?

4P+5O2-->2P2O5

M(P2O5) = 142 g/mol

n(P2O5) = m/M = 7.1 / 142 = 0.05 mol

4n(P) = 2n(P2O5)

n(P) = 4* 0.05 / 2 = 0.1 mol

5n(O2) = 2n(P2O5)

n(O2) = 5* 0.05 / 2 = 0.125 mol

V(O2) = n(O2) * Vm = 0.125 * 22.4 = 2.8 L

ответ 0.1 моль, 2.8 л

Объяснение: