маємо суміш порошків металів нікелю, цинку  та срібла. При взаємодії 4,58 г цієї суміші з

концентрованим розчином лугу добули газ об'ємом 224 мл. Другу частину цієї суміші масою 11,45г обробили розбавленою сульфатною кислотою. При цьому виділився газ, що зайняв об'єм 2,24 л. Визначте масові частки металів у суміші.

Ответы на вопрос

Отвечает Насонова Карина.

Ответ:

Объяснение:

Zn + 2NaOH = Zn(OH)2 + H2

n(H2) = 0,224л / 22,4 л/моль = 0,01 моль

n(H2) = n(zn) = 0,01 моль

m(zn) = 0,01 *65 г/моль = 0,65г

W(Zn) = 0,65 / 4,58 = 0,142 = 14,2 %

Ni + H2SO4 = NiSO4 + H2

n(H2) = 2,24л / 22,4 л/моль = 0,1 моль

n(H2) = n(Ni) = 0,1 моль

m(Ni) = 0,1 *59 г/моль = 5,9г

W(Ni) = 5,9 / 11,45 = 0,515 = 51,5 %

W(Ag) = 100 - 51,5 - 14,2 = 34,3 %