2. Обчисліть об’єм (л) (н. у.) чадного газу СО масою 70 г.​


Ответы на вопрос

Отвечает Рижий Владік.
Відповідь: 56 л.
———————————————————
Розв’язання:

Щоб обчислити об‘єм ( V ) чадного газу ( CO ), треба для початку обчислити кількість речовини ( n ) :

За формулою: n = m/Mr
( масу речовини ділимо на її молекулярну масу = кількість речовини )

n ( CO ) = 70/28 = 2,5 моль

Далі можно обчилювати об’єм, за формулою : V = n • Vm

( Слід знати, що Vm - молярний об’єм усіх газів — стале число, яке дорівнює 22,4 л/моль )

V ( CO ) = 2,5 • 22,4 = 56 л.