ТЕРМІНОВО..ДАЮ 30 БАЛІВ Цинк кількістю речовини 0,5 моль прореагував з киснем. Яка кількість

речовини кисню витратилася? Згорів фосфор кількістю речовини 0,2 моль. Яка кількість речовини кисню витратилася? Якій масі це відповідає?

Ответы на вопрос

Отвечает Башаева Ульяна.

Задача 1

Дано:

n(Zn)= 0,5 моль

Найти:

n(O2)-?

Решение:

2Zn+O2=2ZnO

n(Zn)=n(O2)= 0,25 моль

Ответ: n(O2)= 0,25 моль

Задача 2

Дано:

n(P)= 0,2 моль

Найти:

n(O2)-?

m(O2)-?

Решение:

4P+5O2=2P2O5

n(P)=n(O2)= 0,25 моль

m(O)=n*M= 0,25 моль*32 г/моль= 8 г

M(O2)+ 16*2 =32 г/моль

Ответ: n(O2)= 0,25 моль; m(O2) = 8 г