Із пункту А у пункт В відстань між якими 180 км одночасно виїхали 2 автомобіля Через 2 год

виявилося що перший проіхав на 20 км більше ніж другий.Знайти швидкість другого автомобіля коли відомо що на весь шлях перший затратив на 15 хв менше ніж другий

Ответы на вопрос

Отвечает Охонская Александра.
Пусть скорость первого автомобиля - х, а второго - у.  15 мин=0,25 часа.
180/y-180/x=0,25   |×4        720x-720y=xy
2x-2y=20   |÷2     x-y=10      x=y+10
720*(10+y)-720y=(10+y)*y
7200+720y-720y=10y+y²
y²+10y-7200=0    D=28900
y₁=80     y₂=-90   ∉
Ответ: скорость второго автомобиля 80 км/ч.