З турбази одночасно вийшли 2 туристичних загони , один на захід другий на південь . Через 4 години

відстань між ними була 20 км . знайдіть швидкість кожного загону , якщо швидкість другого складала 75% швидкості перщого .

Ответы на вопрос

Отвечает Уливанова Вероника.

Нехай Х - швидкість першого загону, тоді швидкість другого загону  3 * Х / 4.

За 4 години перший загін подолав  4 * Х км, а другий -  3 * Х км, тому у відповідності з теоремою Піфагора, отримуємо рівняння

(4 * Х)² + (3 * Х)² = 20²

16 * Х² + 9 * Х² = 400

Х² = 16

Х = 4

Отже, швидкість першого загону 4 км/год. а другого - 3 км/год.

Отвечает Киров Дмитрий.

Пусть х скорость первого отряда, тогда 0,75х - скорость 2-го отряда.

Первый прошел за 4 часа: 4х км, 2-ой - 4*0,75х = 3х км.

Расстояние между ними (по теореме Пифагора):

кор(16x^2 + 9x^2) = 5х

5х = 20

х = 4 км/ч

0,75х = 3 км/ч.

Ответ: 4 км/ч;  3 км/ч.