Знайдіть суму 20 членів арифметичної прогресії а1=2 а7=20


Ответы на вопрос

Отвечает Жернакова Алина.
S= \frac{2a_1+d(n-1)}{2}*n

Знайдемо різницю:

a_4= \frac{a_1+a_7}{2}  \\  \\ 
a_4= \frac{2+20}{2}  \\  \\ 
a_4=11

d=3

Отже сума =

S_{20}= \frac{2*2+3*19}{2}*20 \\  \\ 
S_{20}=610