1) 6sin^2 x - 7sin x * cos x + cos^2 x = 02) sin 2x = √2/2​


Ответы на вопрос

Отвечает Содоль Александр.

1) Скористаємося тригонометричною ідентичністю sin² x + cos² x = 1, щоб замінити квадрат косинуса на квадрат синуса:

6sin² x - 7sin x cos x + sin² x = 0

Об'єднаємо перший і третій доданки, щоб отримати квадрат синуса:

7sin x cos x = 7/2 sin 2x

Тепер можемо замінити другий доданок на отриманий вираз:

6sin² x - 7/2 sin 2x = 0

Розділимо обидві частини на sin x (з умови, sin x ≠ 0), щоб отримати лінійне рівняння відносно sin x:

6sin x - 7/2 cos x = 0

sin x = 7/12 cos x

Тепер можемо підставити отриману залежність в одне з вихідних рівнянь:

6(7/12 cos x)² - 7(7/12 cos x)cos x + cos² x = 0

Скористаємося формулою для косинуса добутку:

cos² x - (7/12)cos x + (7/24) = 0

Застосуємо формулу дискримінанту і знайдемо його значення:

D = b² - 4ac = (7/12)² - 4(6)(7/24) = -35/72

Дискримінант від'ємний, тому рівняння не має розв'язків. Отже, рівняння 6sin² x - 7sin x cos x + cos² x = 0 не має розв'язків у множині дійсних чисел.

2) Розпочнемо з використання формули подвійного кута для синуса:

sin 2x = 2sin x cos x

Тоді можна записати:

2sin x cos x = √2/2

Поділимо обидві частини на 2 та скористаємося тригонометричною ідентичністю sin² x + cos² x = 1:

sin x cos x = √2/4

Далі скористаємося формулою для добутку тригонометричних функцій:

sin x cos x = 1/2 · sin 2x

Отже, маємо:

1/2 · sin 2x = √2/4

sin 2x = (√2/4) · 2 = √2/2

Отримали вихідне рівняння, тому можемо сказати, що розв'язком є будь-яке число вигляду x = π/8 + πk/2, де k - ціле число.