Повний розпис .Знайдіть проміжки монотонності, точки екстремух екстремуми функції у = 2х-x²​


Ответы на вопрос

Отвечает Сексенбай Ердаулет.

Щоб знайти проміжки монотонності, точки екстремумів та екстремуми функції f(x) = 2x - x², спочатку знайдемо похідну функції f'(x) та розв'яжемо рівняння f'(x) = 0 для знаходження точок екстремуму.

Знаходження похідної:

  • f'(x) = d/dx (2x - x²)
  • = 2 - 2x

Знаходимо точки екстремуму:

  • f'(x) = 0
  • 2 - 2x = 0
  • 2x = 2
  • x = 1

Таким чином, точка екстремуму x = 1.

Досліджуємо знак похідної та визначаємо проміжки монотонності:

3.1. Розглянемо інтервал (-∞, 1):

Для x < 1:

f'(x) = 2 - 2x < 0 (знак "менше нуля")

Таким чином, на цьому інтервалі функція f(x) спадає.

3.2. Розглянемо інтервал (1, +∞):

Для x > 1:

f'(x) = 2 - 2x > 0 (знак "більше нуля")

Таким чином, на цьому інтервалі функція f(x) зростає.

Знаходимо значення функції f(x) у точці екстремуму:

  • f(1) = 2(1) - (1)²
  • = 2 - 1
  • = 1

Таким чином, екстремум функції f(x) в точці (1, 1).

Отже, результати аналізу функції f(x) = 2x - x² на проміжках монотонності та точки екстремуму такі:

  • Функція спадає на інтервалі (-∞, 1).
  • Функція зростає на інтервалі (1, +∞).
  • Є точка екстремуму в точці (1, 1).