Найдіть третій член і суму тридцяти перших членів арехметричнойі категорійі An, якщо a1=5,a2=8


Ответы на вопрос

Отвечает Гришняков Матвей.

a_{1}=5\\\\a_{2}=8\\\\a_{2}=a_{1}+d\\\\d=a_{2}-a_{1}=8-5=3\\\\a_{3}=a_{2}+d=8+3=11\\\\\boxed{a_{3}=11}\\\\S_{30}=\frac{2a_{1}+29d}{2}*30=(2a_{1}+29d)*15=(2*5+29*3)*15=\\\\=(10+87)*15=97*15=1455\\\\\boxed{S_{30}=1455}