Купили 9 метрів тканини двох сортів за відповідною ціною 40 грн і 30 грн. За всю покупку заплатили

330 грн. Скільки купили тканини кожного сорту?

Ответы на вопрос

Отвечает Каиров Арманбек.

Нехай Х метрів купили  тканини прешого сорту і Y метрів - другого сорту.
40Х - вартість купленої тканини першого сорту
30Y - вартість купленої тканини другого сорту
Х+Y=9 (м)  ⇒ Х=9-Y
40Х+30Y=330 (грн)

40(9-Y)+30Y=330
360-40Y+30Y=330
30=10Y
Y=3 (м) - довжина тканини другого сорту
9-3=6(м) - довжина тканини першого сорту
Перевірка:
3*30+6*40=330
330=330
Відповідь: придбали по 3 і 6 метри тканини