катер проплив 72км і повернувся назад витративши на весь шлях 10 год знайти власну швидкість катера

якщо швидкість течії річки дорівнює 3 км за год​

Ответы на вопрос

Отвечает Бушта Анастасія.

Ответ:

15км/год

Объяснение:

Нехай власна швидкість катера х км/год, тоді швидкість за течією х+3 км/год, проти течії х-3 км/год.

72/(х+3) + 72/(х-3) = 10

72х-126+72х+216=10х²-90

10х²-144х-90=0

х=(144±√(20736+3600))/20=(144±√24336)/20=(144±156)/20

х=15  х=-0,6 (не підходить)