Знайдіть шостий член і суму тридцяти перших членів арифм. прогрес, a1=5, a2=8


Ответы на вопрос

Отвечает Ананикян Кристина.

а₁=5

а₂=8

___________

a₆-?

S₃₀-?

d=a₂-a₁=8-5=3

an=a₁+d*(n-1)

a₆=5+5*3=20

Sn=(2a₁+d*(n-1))*n/2

S₃₀=(2*5+29*3)*30/2=15*(10+87)=1455