Знайдіть сьомий член і суму вісімнадцяти перших членів арифметичної прогресії (an),якщо а1=6,а2=10

ОЧЕНЬ НАДО!!!!!

Ответы на вопрос

Отвечает Меджидов Амир.

Ответ:

a_1=6\ ,\ a_2=10

Задана арифм. прогрессия , её равность равна  d=10-6=4  .

Cумма n первых членов арифм. прогрессии    S_{n}=\dfrac{2a_1+d(n-1)}{2}\cdot n  ,

S_{18}=\dfrac{2a_1+17\, d}{2}\cdot 18=\dfrac{12+17\cdot 4}{2}\cdot 18=\dfrac{80}{2}\cdot 18=40\cdot 18=720