Знайдіть суму шести перших членів геометричної прогресії, якщо b1 = 11, b2 = -22 ​


Ответы на вопрос

Отвечает Кушина Ирина.

Відповідь:

S₆=-231

Пояснення:

формула енного члена прогресії:

bₙ=b₁*q⁽ⁿ⁻¹⁾

b₂=b₁q⁽²⁻¹⁾=b₁*q

q=b₂:b₁=-22:11=-2

Формула суми енного члена геом. прогресії

S_{n}=\frac{b_{1}(1-q^n) }{1-q}

S_{6}=\frac{11(1-(-2)^6) }{1-(-2)}=\frac{11(1-64)}{3}   = -\frac{11*63}{3}=-11*21=- 231