Знайдіть четвертий член геометричної прогресії 27, 18, 12 СРОЧНООО ПОЖАЛУЙСТА


Ответы на вопрос

Отвечает Глазунова Лиза.

Для знаходження четвертого члена геометричної прогресії потрібно знайти її знаменник (загальний знаменник, якщо прогресія кінцева), та потім використати формулу для знаходження членів геометричної прогресії.

Знайдемо спочатку знаменник прогресії:

r = a₂/a₁ = 18/27 = 2/3

Тепер можемо використати формулу для знаходження n-го члена геометричної прогресії:

aₙ = a₁ * r^(n-1)

Для знаходження четвертого члена, підставимо n=4, a₁=27 та r=2/3:

a₄ = 27 * (2/3)^(4-1) = 27 * (2/3)^3 = 27 * 8/27 = 8

Отже, четвертий член геометричної прогресії 27, 18, 12 є 8.