Знайти знаменник геометричної прогресії, якщо b10=12, b12=108 і всі її члени додатні. q =


Ответы на вопрос

Отвечает Колтунова Валерия.

\displaystyle\bf\\\left \{ {{b_{12} =108} \atop {b_{10}=12 }} \right. \\\\\\:\left \{ {{b_{1} \cdot q^{11} =108} \atop {b_{1} }\cdot q^{9} =12} \right. \\----------\\q^{2} =9

По условию все члены прогрессии положительны , значит  q = 3 .